| dsfsdrfgdfhh a întrebat:

In Los Angeles ce engleza se vorbeste? Ce accent au cei care sunt acolo? Britanic sau american?

Multumesc. happy scuze de categ.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Evident ca e american englishhappy. E chiar acel american english clasic, pur cum il numesc newyorkezii, vorbit si in LA. In LA insa se vorbeste mult si spaniola (avand in vedere in primul rand faptul ca LA are o denumire spaniola, fiind intemeiat de catre spanioli:El Pueblo de Nuestra Senora Reina de los Angeles)

1 răspuns:
| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Tinand cont de faptul ca LA se afla in Sua se vorbeste cu accent american