| irinnnnnaaaaaa a întrebat:

In primul rand ma scuz de categorie, in al 2lea rand am o intrebare in legatura cu telefonul meu. Acum ceva timp in urma, aproximativ o luna si ceva m`am conectat pe telefon prin WLAN la modem. Am bagat codul care mi l-a cerut, mi-a mers netul si la scoala si acasa, insa de o saptamana cand incerc la scoala sa ma conectez nu imi mai gaseste nici o retea .eh...cand ajung acasa netul merge.Stie cineva de ce la scoala nu imi mai merge si acasa merge? Telefonul meu e Nokia c3.
Multumesc anticipat si ofer si funda :*

3 răspunsuri:
| irinnnnnaaaaaa explică:

Scuze de greseala. Voiam sa zic->cand ajung acasa netul imi merge.

| uN23 a răspuns:

Probabil au pus parolă la router sau au limitat numărul de intrări.

| unghiutza a răspuns:

Pai WLAN vine de la Wireless Lan. Asta inseamna ca nu cu telefonul tau te conectezi la o conexiune de internet fara fir. Din moment ce acasa iti merge (adica iti vede conexiunea), inseamna ca cea de la scoala poate nu mai este valabila. Poate au inchis netu, poate l-au oprit, sau lucruri de genu asta. Te asigur ca este de la ei si nu de la tine...