| anonim_4396 a întrebat:

In text autorul foloseste atat pers 3 cat si pers 1 explicati aceasta trecere de la o persoana la alta. Puteti sa imi explicati si mie? Nu e tema dar ne va da la test. V-as ruga mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Cred ca este vorba despre faptul ca autorul nu doreste sa puna accentul doar pe o singura persoana, el vrea sa scoata mai multe personaje in evidenta si sa scoata in evidenta si actiunea si naratiunea in mod egal.Bafta!