| anonim_4396 a întrebat:

In ultimele doua dati, ciclul meu menstrual a durat douazeci de zile (de cand a inceput o menstruatie pana cand a inceput urmatoarea). Intrebarea mea este: data viitoare ar trebui sa imi vina tot la 20 de zile sau mai tarziu? Daca se poate, fara raspunsuri la misto. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Pai nu te speria, prima data nu-ti vine o menstruatie regulata. Ea poate intarzia sau poate veni mai devreme! Am citit ca pana se reguleaza menstruatia unei fete poate dura pana la 2 ani dar nu este necesar tuturor fetelor! Fi precauta si poarta in geanta un slip curat si un absorbant, tampon dar depinde ce folosesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal, ar trebui sa vina o data la 28-31 de zile(asta daca e reglat); dar, din cate ai spus tu, nu ai ciclul reglat(acesta se regleaza dupa 2 ani, sau chiar mai mult), deci poate veni la 20 de zile sau chiar mai tarziu data viitore.Sa fii pregatita, ca sa nu te ia prin surpindere.