| anonim_4396 a întrebat:

Hello, intrebarea asta e mai mult pentru fete. Am menstruatie de doua luni, pana acum mi-a venit de doua ori in aceeasi zi(luni) diferenta a fost ca prima oara mi-a venit noaptea iar a doua oara dimineata si a doua oara cand mi-a venit a fost dupa 22 de zile dupa ce mi s-a oprit prima menstruatie, deci urmatoarea menstruatie ar trebui sa imi vina pe 23 martie. Am cateva intrebari, va rog sa imi raspundeti daca stiti.
1. Care ar fi sansele sa imi vina pe 23 daca mi-a venit dupa 22 de zile de la ultima zi de menstruatie?
2. Daca nu prea am dureri cum imi dau seama ca imi va veni?
3. La mine, menstruatia a durat 5 zile cu flux normal si ultima zi(a sasea zi) cu un flux extrem de mic, cu o culoare mai ciudata care era un fel de maro, aia era secretia vaginala cu resturi de la menstruatie sau era menstruatie? Pentru ca nu stiu daca sa o pun ca zi de menstruatie sau nu.
4. Daca sunt acasa si nu am absorbante pot improviza?
5. Daca nu am avut dureri cand am fost pe stop, in viitor o sa am?
6. Daca o sa imi vina si de data asta dupa 22 de zile asa o sa imi vina mereu?
Cam astea au fost intrebarile, dar mai am doua care sunt mai speciale ca sa zic asa. Acum sunt la bunici si vreau sa va zic ca azi cand am fost la baie, am vazut pe chilot ceva foarte putin mai inchis decat secretia, credeti ca e un semn ca o sa imi vina foarte curand? Pentru ca asa a fost si a doua ora cand mi-a venit, inainte cu o ora sa imi curga normal cu o culoare rosiatica mi-a curs ceva asemanator cu asta de azi.
Daca imi vine, ceea ce e foarte ciudat pentru ca ultima zi de menstruatie pe care am avut-o a fost pe 1 martie si ar fi un timp foarte scurt pentru a imi veni din nou, bun, daca imi vine si nu am absorbante ce pot face? Poate gasesc prin casa vata, cum pot improviza ca sa nu patez nimic?
Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimeni in afara de medicul ginecolog nu te poate ajuta sau diagnostica, mergi la medic ca sigur ai nevoie de tratament, ce varsta ai?