| Micuţa a întrebat:

In urma cu o saptamana mi-am cumparat niste pantaloni de culoarea rosie, iar aseara fusesem intr-un club si un idiot a varsat vin rosu pe mine. Am cateva pete visinii pe pantaloni si nu vor sa iasa cu nimic. Va rog ajutati-ma. Cu ce as putea scoate petele din pantaloni? Ofer Funda. Va rog.

4 răspunsuri:
| Micuţa explică:

O sa incerc imediat cu vanish, desi nu stiu daca v-a iesi. Alte idei? :-s ( Chiar imi doresc sa iasa petele, imi plac pantalonii )

| BebeZpacit a răspuns:

Imbiba pata cu ajutorul apei si aplica cateva picaturi de otet sau (vin alb), pe pata.

| bebelusha93 a răspuns:

Buna! Chiar acum cateva zile am citit intr. o revista ca petele de vin rosu se scot cu vin alb. Dar nu am incercat, nu stiu daca da rezultate.Cu vanish ai incercat?

| onitzZza a răspuns:

Incearca cu vanish. Am avut si eu niste blugi albi si s-au patat cu pepsi si s-a luat cu vanish.