| jessikz0r a întrebat:

In urma unei palme primite de la "iubit" *(prinsa cu dosul degetelor )mi s-a umflat la cap in partea dreapta aproape de spranceana urat de tot, era asa o galca tare soada si dureroasa de imi venea sa innebunesc.Ne-am speriat amandoi pe moment, am pus atunci o compresa cu apa rece si am adormit cu ea. A doua zi nu a mai fost umflatura, dar tot ma durea ingrozitor. Dupa cateva zile a disparut durerea dar am simtit o vena care se si vede daca te uiti atent si care doare cand ating locul respectiv. Ar trebui sa ma sperii? Nici acum nu mi s-a mai dus si evenimentul s-a intamplat acum o saptamana jumate. Doamne ce salbatici is oamenii din ziua de azi sad Daca nu mai se trage vena aia? Daca am ceva mai rau? Help sad

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mi-ar place sa cred ca nu ai de gand sa accepti asemenea comportament...Nu,nu e grav.E o zona mai sensibila, puternic vascularizata.Cand iti amintesti peste zi si ai o crema la indemana, maseaza usor si pune din cand in cand cate o compresa rece.

| Brodo a răspuns:

Eu zic sa consulti un medic primar specialist in tomografii computerizate!

| alinaalina95 a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav. Depinde de cat de rau te-a lovit. poate sa dureze chiar mai mult de o saptamana pana se vindeca de tot. Incearca sa intrebi la farmacie de o crema antiinflamatoare. Daca nici peste inca o saptamana-doua nu trece atunci ar trebui sa vezi un medic. sper ca ti-am fost de folos:*