| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de serioasa. De cateva luni am pe testiculul stang un fel de"cos"(umflatura alba). Nu bagat in seama si am crezut ca trece, uneori ma durea daca apasam. De curand ( ieri sau azi) s-a umflat destul de mare, ca o galma, si ma doare daca ating. Sunt putin speriat, ajutati-ma rapid va rog.ce sa fie? Cum sa o tratez? Sa le spun partintilor? Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am orhita? Daca da, trece de la sine?

| CiocanN a răspuns:

Zi-i tatalui tau daca-ti este rusine. cel mai indicat este sa mergi la doctorul de familie sa-ti de-a o trimitere... poti avea un frung. dar cel mai bine este sa lasi rusinea deoparte si sa mergi la doctor.