| ramonaan a întrebat:

Incerc cateodata sa invat dar nu se prinde nimic de mine? nu stiti niste tehnici bune de invatat?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Dormi 1 ora apoi concentreaza-te la ce citesti, invata si atentie mare la fiecare detaliu sa nu-ti scape nimic

| Alexander21 a răspuns:

Sa iti stea capul la invatat,daca e de memorie,odihnestete, si sunt stimulente pentru memorie, intreaba la farmacie.

| Zapacitaaaa a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii odihnit atunci cand te pui la invantat si din acest motiv nu este recomandat sa te apuci sa inveti seara inainte de culcare pentru creierul este obosit si nu poate sa mai,, proceseze" ata de bine si din aces motiv nici nu mai poti memora anumite lucruri.
Incearca sa fii relaxat, sa nu iti zboare gandul la prieteni sau la ce o sa mananci diseara, trebuie sa fii concentrat atunci cand inveti. Bafta :*