| Dyingfetus a întrebat:

Incerc de mult timp sa slabesc si nu pot pentru ca mereu cedez dulciurilor si cipsurilor, nu ma pot abtine cateodata.Am zile in care mananc numai chestii din astea.Am nevoie de mai multa motivatie.Nu doresc sa slabesc un numar mare de kilograme, doar vreo 3-4.Tin dieta din vara si am reusit sa slabesc 8 kg, mai am vreo 3 de dat jos,si recent am din ce in ce mai multe zile in care cedez si mananc numai dulciuri, ciocolata. Sunt si scunda, si trebuie sa fiu slabuta.
Voi ati slabit? Care era motivatia voastra? Cum ati reusit?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu-mi aduc aminte să fi fost vreodată grasă,dar am avut problema mâncatului excesiv de dulciuri,mai ales chipsuri.Îmi dădeam efectiv toţi banii pe mâncare nesănătoasă şi aşa mai departe.
Acum o săptămână am spus stop,şi mi-am propus să mănânc mai sănătos. Gândeşte-te că ai multe avantaje dacă renunţi la dulciuri şi chipsuri, gen mai mulţi bani pe care îi poţi cheltui pe haine, cosmetice, în fine, ce vrei tu.La mine a mers.

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Uita-te in oglinda. Daca iti place ce vezi, si nu te consideri grasa eu zic ca nu trebuie sa slabesti.