| anonim_4396 a întrebat:

am o problema... daca o pot numi asa. As vrea sa dau cateva kilograme jos dar de fiecare data cand incerc cedez asupra dulciurilor. Am incercat sa mananc mai putin (in ultima perioada am mancat enorm, in portii exagerate) si a mers numai ca de la dulciuri chiar nu ma pot abtine, am senzatia ca imi trebuie non-stop ceva dulce tocmai de aceea de ceva timp am pus ceva proportii pe mine. Mentionez ca am 1.72m si 65kg. Ce imi sugerati sa fac? Dau >fundita:-

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cred ca doar vointa e singurul remediu. Trebuie sa te abtii de la dulciuri sau sa mananci tot mai putine. Tine de obisnuinta. Daca le reduci, organismul se va obisnui cu timpul.Iti trebuie doar vointa si rabdare.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inlocuieste dulciurile cu fructe si mananca mai ponderat, evita prajelile, mezelurile, alimentele grase, bauturile carbogazoase si totul e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti baiat nu trebuie sa dai jos trebuie sa mai pui ceva, daca esti fata pot sa iti spun ca poti sa mananci orice dar cate putin, putin sport, miscare si mesele la program, nimic intre mese, te ajuta sunt sigur reteta testata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu cunosteam senzatia ziceam s amananci mereu atc. dar stiu ca nimic nu s ecompara cu ciocolata sau dulciurile in general,, oricat zahar ti-ar aduce un mar, o piersica. dupa kilograme nu prea poti sa spui ceva... eu sunt slaba moarta si am tot atea kile cat are una cu sunculite... daca vezi ca te ingrasi d ela dulciuri atunci te mai abti cat poti, nu exsta metoda.iti jur ca eu manac 3 tablete de ciocolata si nu ma ingras, orice as face, si nu ma invidia ca eu nu gasesc nici o pereche de blugi, iar rochii sa nu vorbim ca plang rolling on the floor. unii avem nevoie de dulce altii nu, depinde de organism. tu daca nu mananci dulce s-ar putea sa ajungi la spital cu scaderea de glicemie.altii nu gusta dulce si nici nu ajung la spital.depinde care sunt standardelele de zahar ale corpului tau. nici un corp nu cere mai mult decat are nevoie.cateodata unele lucruri cei drept(dar am presupus ca esti ok), mai sunt si cauza energetica.de genul dulcele inseamna ca iti doresti ceva enorm si ori nul primesti ori ori prea multe dorinte, ori nu prea iti doresti multe, ori iti doresti nu nu indeajuns.si la nivel somatic automat infunzi treaba asta cu dulciuri. dar na. nu intru in detalii de energii si chestii ca la 1, 72 si 65 de kg nu cred ca esti disperata