| Neymar2 a întrebat:

Intra 9 vreau sa ma duc la filologie sau stinte sociale, insa nu stiu pe care sa o aleg.

Ce profil e mai bun, si am mai multe posibilitati la liceu.
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Fiecare profil e bun, insa depinde de preferintele fiecarei persoane. Cele doua profile sunt foarte asemanatoare, doar ca la filologie ai mai multe ore de engleza/franceza.Eu as zice sa dai la filologie pentru ca ai ceva la baza, engleza pe cand la sociale faci asa cate 2 ore din fiecare si e mai mult cultura generala.

| Lullabies a răspuns:

Filologie. Te va ajuta mai incolo la facultate foarte mult. Succes.