| InnaArkane a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmezi pentru Academia De Politie? Ce profil, pe mine m-ar interesa la Filologie sau la Stinte Sociale, sunt compatibile sau va trebui sa aleg altceva? Si ce medie ar trebui sa am? FUNDA SI VOT!

3 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Ai putea merge la liceul militar, sa te obisnuiesti...
Am vrut si eu candva, acolo, dar am avut media 9 la purtare.
Medie...conteaza putin, mai mult e admiterea, probele sportive, interviul...
Du-te la Filo.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Pentru Admiterea la Academia de Politie ai nevoie de Istorie, Gramatica Limbii Romane si o Limba straina la alegere - in acest caz, orice profil uman, sau de filologie este folositor.
Pentru facultatea de Pompieri din cadrul Academiei de Politie insa, vei avea nevoie de Matematica si Fizica.
Nu ramane decat sa te hotarasti ce specializare vrei sa urmezi.
Orice ai alege, iti uram Mult Succes!

| Teddy_4958 a răspuns:

Cred ca cel mai bun profil ar fi filologie, deoarece o sa ai nevoie de istorie si geografie, iar media... nu stiu thinking stiu doar ca trebuie sa ai media 10 la purtare ca sa poti intra. sper ca te-am ajutat. Funda puppy dog eyes?