| StevenMetalhead a întrebat:

Întrebare despre părerea celor din jur. Deci băieți și fete, cum se face că am vreo 2-3 amici, (printre care se numără și prietena mea). Am observat că în anturajul acestor oameni mă simt încrezut, știu ce zic, nu mă jenez să deschid vreo temă și cel mai important că sunt ascultat. Însă față de colegii de clasă...chiar și cei care au fost în liceu și acești de la facultate, nu există așa atracție de a mă comporta cum vreau. Parcă mă rușinez să nu creadă că-s un nebunatic sau ceva de genu, uneori îmi vine să zic o glumă sau să comentez ceva, dar vorba ori nu este zisă, ori ignorată.
Deci, ce aș putea face? Cum să fiu mai încrezut față de ei și să le fiu interesant?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nici eu nu m-am simtit niciodata bine cu colegii, pur si simplu mediul asta de invatamant ma inhiba si nu ma lasa sa fiu eu, de aia nici n-am prea avut prieteni printre colegi, prietenii mei sunt/au fost persoane cunoscute din alte anturaje

Răspuns Apreciat de Editori
| CosminCD a răspuns:

Asa sunt anturajele! Colegii de clasa nu sunt totuna cu grupul de prieteni. Nu trebuie sa te simti ciudat. Scoala e scoala! Conteaza si temperamentul si personalitatea celorlalti, dar ce sa zic...incearca sa fii tu mai deschis si prietenos fata de ei. Vezi, totusi, ce se intampla. Succes!

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Persoanele increzute nu sunt interesante laughing.

| aimullah123 a răspuns:

Foarte simplu. Scapi de ideea asta proasteasca ca nu trebuie sa rada nimeni de tine niciodata. Si trebuie sa pui mai mult accent pe acceptarea de sine neconditionata