| Ana_4223 a întrebat:

(INTREBARE DESTINATA BAIETILOR DAR POT RASPUNDE SI FETELE )Buna TPU.Am sa va zic o chestie despre un baiat de la mine din scoala.de cateva zile mie a inceput sa imi placa de el.din cate stiu eu are prietena dar nici nu se intalneste cu ea, si ieri prietena mea l.a intrebat ce parere are despre mine.si el a spus razand°hai uai ma lasi?° si a plecat.ce sa cred? voi ce ziceti? in special baieti asa a.ti raspunde daca v.ar place de o fata?

Răspuns Câştigător
| asclepius a răspuns:

Aici nu e vorba de a raspunde este ceva ce orice baiat ar vrea sa tina secret. adica daca un strain vine la mine pe strada si ma intreaba iti place de fata aia? normal ca i zici nu chiar daca e sau nu asa si in plus poate avea motive pentru care nu i a spus prietenei tale

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Stai departe de el. Are prietena.
Daca o lasa pe aia pentru tine, nu crezi ca te-ar lasa si pe tine pentru alta?
Nu te implica in relatia lor.

| Lamaitzza a răspuns:

Daca are prietena ce mai incerci?
Nu stii tu ce relatie are cu ea, poate vorbesc pe mess, la telefon, stii, o relatie nu e bazata doar pe intalniri. Dupa cum a raspuns nu prea poti sa-ti dai seama, sunt sanse sa nu te placa.Dar cred ca acum el stie ca il placi, pentru ca nu are cum sa nu se gandeasca..adica daca eu sunt prietena cu tine si il intreb pe un baiat daca te place, si el stie ca suntem prietene..nu e la mintea cocosului ca isi da seama ca tu ai pus-o sa il intrebe?
Iar apoi, el este baiat, in general baietii vorbesc cu alti baieti despre fete..de ce ai crede ca i-ar spune prietenei tale pe cine place? Si de ce crezi ca ar recunoaste asa din prima?
Fi serioasa si lasa-l in pace. poti vorbii cu el ca amici dar daca o sa fie interesat de tine ma gandesc ca o sa te caute el, si daca nu o sa mai aiba prietena eventual.
Iarna frumoasa!

| deeadeea111 a răspuns:

Acum nu poti sa stii, poate nu o cunoaste suficient pe prietena ta si oricum nu poti sa spui sentimentele nimanui, desi dupa raspuns nu i-ar placea.te sfatuiesc sa incerci sa vorbesti cu el