| MariA00 a întrebat:

Intrebare doar pentru fete. Cum poti face sa se termine menstruatia mai repede sau macar sa nu mai fie atat de mult?

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu prea ai cum. fiecare fata are cursul ei. Nu ai cum sa opresti menstruatia.

| emag a răspuns:

E imposibil sa-i schimbi durata sau intensitatea...

| Crlslnutza a răspuns:

Buna, vitamin k este cea are diminueaza fluxul sau chiar opreste dar are efecte negative : chisturile ovariene. Ti-as sugera sa mergi la farmacie si sa ceri Clorocalcin. Sunt picaturi, amare la gust dar iti diminueaza fluxul.

| Minea_Andreea_1997 a răspuns:

Auzeam niste fete carora chiar le mergea cu niste medicamente- o opreau pentru un timp.

| OaltaFataCurioasa a răspuns:

Fluxul abundent depinde de alimentatie uneori. Trebuie sa eviti citricele, ceapa, usturoiul si sa manaci produse care contin calciu si peste.