| D0zzz a întrebat:

aceasta este o intrebare pentru fete: Daca ti-a venit menstruatia si esti inca in crestere, sanii iti cresc mai repede in aceasta perioada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana... sanii, ca si alte parti ale corpului se dezvolta intre varsta de 13, 14-18, 19. si da.sanii iti cresc mai mult in aceasta perioada. e logic. ca odata cu aparitia menstrei tu incepi sa te dezvolti mai mult fizic si psihic.

| ioska a răspuns:

Poate da poate nu
in general cresc mai repede pentru ca la pubertate se dezvolta organele reproducatoare secundare, dar marimea lor depinde de informatia genetica(nu's fata dar am mai citit una-alta)

| v39d91 a răspuns:

Fiecare corp este diferit si e greu sa stabilesti un fapt general valabil. este foarte posibil, totusi, sanii sa creasca mai repede intr-o situatie ca cea descrisa de tine.

| Doaroanonima2002 a răspuns:

Da, cresc mai repede pe perioada menstratiei, cel putin asa e la mine happy