| gigi987 a întrebat:

Intrebare legata de facebook. De ce unele check in-uri ale prietenilor imi apar la notificari? De ex imi apar cateodata notificari de genul: X si Y se afla in apropiere la barul Z. Astea de obicei nu trebuie sa apara pe wall? Si mai mult decat atat mi-a aparut o notificare de genul asta pentru un prieten la care nu eram abonat sa-mi apara noutati despre el.

4 răspunsuri:
| LalaMiauuu a răspuns:

Si mie mi se intampla
eu am dat ca nu imi place pagina si nu a mai aparut

| BauBau07 a răspuns:

Daca ii ai pusi la prieteni apropiati, primesti notificari cu tot ce fac ei.

| LonelyGhost a răspuns:

Apare asa pentru ca ai dat atunci cand ai acceptat sau ai trimis cerere persoanelor respective pe "close friends" sau "prieteni apropiati". Poti da pe profilul respectivului/respectivei, pe chestia aia "friends" si sa dezactivezi.
funda puppy dog eyes?

| gigi987 explică:

Precizez ca NU suntem prieteni apropiati si nici nu primesc tot timpul notificari despre ce fac ei, doar cateodata destul de rar notificari de genul ca este in nu stiu ce bar.