| zickuo a întrebat:

Intrebare... mai putin sau mai mult complicata.
La liceu am in clasa doar 3 fete. Dintre care, la una din ele ma gandesc intruna! Sunt in clasa a 10-a. Prin clasa a 9-a nu i-am dat,, cine stie ce atentie". Am fost un cretin mare. La un moment dat, era vorba sa mergem la un parc acvatic cativa din clasa. Vorbeam cu ea despre chestia asta, si imi spune,, Daca ma inviti tu vin" Am pierdut sansa aceea ca un cretin, idiot... etc etc. Nu tineam asa mult la ea. Dar acum ma gandesc numai la ea. Efectiv fac ce fac, imaginea ei imi apare in minte. Si ghiciti ce, acum nu mai am curaj nici sa vorbesc cu ea, desi cand a venit intr-o zi psihologul in clasa si ne-a luat in cabinet ( cls a 9-a ), si fetele ( 3 la numar ) s-au plans ca noi nu le prea bagam in seama. ( vai, deci imi venea sa daram cu capul primul perete care il vedeam.) Adevarul ca nici prin clasa a 9-a nu aveam cine stie ce curaj. Intr-o zi ( tot clasa a 9-a ) cam pe la inceput, cand ne cunoasteam, a venit prietenul ei, cu vreo 5-6 ani mai mare ( ea anul acesta a facut 16 ani straight face ), sa o ia de la liceu. A doua zi am intrebat-o daca ii place cu adevarat de acel baiat. Si ea a facut un gest gen :,,Il tin doar asa. cand ma plictisesc" laughing. Nu stiu de ce, dar mi se parea normal, diferenta de varsta era cam mare... what ever.

Acum uneori imi mai arunca niste priviri ( doamne ce ochi are... simt ca imi vede direct sufletul, cred ca daca m-ar intreba orice, si mi-ar,,da" o asemenea privire, ar fi imposibil sa o mint. Chiar daca as minti, categoric si-ar da seama.

Eu sunt destul de,,rasut" sau mai bine zis un gras lenes. Nu le prea am eu cu fetele, dar aceasta mi-a pus capac. ( Are un corp. )

Recent a intervenit o chestie,,nasoala". Unii colegi au mintit o chestie cu privire la balul de anul trevut etc etc. ( nu ma intrebati ). Si ea a zis :,,O doamne. " Nu e ceva grav, stati calmi. ( de fapt nu e deloc o problema, doar ca ei au nascocit o minciuna doar de dragul de a face misto ).

Intrebarea e urmatoarea :

Daca as slabi ( sunt dispus sa fac asta, am mai facut-o odata, si mai ales pentru o asa fata, as fi dispus! ), mi-as mai,, renova" vocabularul, ( nu fumez! ), si aici mai propuneti-mi voi.

As avea vreo sansa cu ea? Am observat ca daca intru putin in vorba cu ea, nu ezita, ceva gen :,, Lasa-mna ca sunt prea importanta" laughing. NU, ea vorbeste deschis, DAR eu tot nu am curaj, doamne ce-mi vine sa ma bat singur.
Ma gandesc mereu la ea, bine ca stau in prima banca, daca stateam in spatele ei si o vedeam mereu, nici lectiile nu le mai scriam.
Anul trecut ea nu a fost la balul bobocilor, anul acesta ar vrea sa vina, daca ma duc la bal, mi-as mari in vreun fel sanse?
Anul trecut, cand am mers, am dansat cu cateva fete ( si faza era, ca astia faceau misto ca la un moment dat o fata m-a refuzat... etc etc, glume seci, pentru ei amuzante, pentru mine dureroase ca a auzit ea, ca altfel, nu era cine stie ce.

Scuze daca m-am lungit cu povestea. Daca nu aveti timp sa raspunde-ti, macar lasati-mi un raspuns cu DA / NU, m-ar ajuta foarte mult.

Scuze daca am mai facut greseli gramaticale, m-am grabit, si din nou, ma ganeam la ea straight face. Si ma face mereu happy. happy

Inca ceva, eu sunt oracum grenul : -Nu cred ca am sanse cu fata aceea- >- foarte mult din cauza fizicului. Sunt dispus sa trag si la sala.

1 răspuns:
| Ahmali_Dan_1983 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti pentru ca o fata sa te placa. Daca greutatea este complexul tau, atunci slabeste numai pentru a te simti tu bine in pielea ta. Apuca-te de un sport, roag-o pe mama ta sa gatesca mai sanatos, nu mai rontai covrigi si chipsuri, mai bine manaci un mar, o banana... nu exagera cu slabitul, important e slabeste sanatos, fara dulciuri, chipsuri, uleirui etc.
In legatura cu fata pe care o placi. Nu iti fie frica! incerca sa vorbesti cu ea intr-un loc retras, unde nu toata lumea poate auzi discutia, spune-i ca o placi ca ti-ar placea sa aveti o relatie frumoasa. Daca te refuza, nu e nimic, nu e barbat care sa nu fi fost refuzat de o fata la un moment dat in viata lui. Succes! curaj!