| SteauaROsie a întrebat:

Ajutati ma sa inteleg o chestie pls,

am fost combinat cu o fata,
cam vreo saptamana,
m am inselat in privinta ei
am gresit in fata ei,
m am purtat urat cu ea,
pentru ca ma simteam,
nesigur pe mine,
nu prea aveam incredere in ea
de o saptamana, suntem despartiti,

chestie e ca fata nici nu vrea sa auda de mine,
i am zis sa mi dea o sansa,
ea mi a zis, ca mi da o sansa sa ne impacam,
dupa ce observa o schimbare de comportament la mine,

dar ma intreb, cum sa vada acea schimbare de comportament la mine,
daca in ziua de azi, nu suntem nici amici,laughing

pe mess mi a zis, ca ramanem amici,

dar nu prea se vede asta,
eu vreau sa fim amici
dar se pare ca in ochii ei, sunt vazut ca cel mai mare dusman,
am mai incercat sa vorbesc cu ea,
ma simt tot timpul respins,
imi reproseaza multe chestii, la care eu am gresit,
si mereu imi zice de fostul,
ca asa era si el,
i am cerut o sansa,
mi-a zis, ca nu mai avem nici o sansa, sa ne impacam,
si nu are ce vorbi cu mine, nici macar ca amici,
si altcuiva i a zis,
ca dupa ce o sa se linisteasca, dupa ce ii trece supararea,
vrea sa fim, amici,
deci fata asta e sucita rau, nu mai inteleg nimic
am intrebat o, daca mai e suparata pe mine,
si a zis ca da,
am intrebat o pana cand o sa fii asa suparata pe mine
ea mi a raspuns,
ca nu stie
oricum, cica, cand nu o sa mai fie suparata pe mine, o sa observ asta,
totusi mi a ramas ceva in inima,
niste cuvinte magice,
pentru voi nu ar insemna nimic
dar pentru mine au insemnat ceva...

vorbeam intr o zi cu ea, acum recent,
a chemat o cineva,
si mi a zis
"stai unpik, ca vin inapoi"
apoi m a pus pe ganduri,
mi am zis in gand,
fata asta e foarte suparata pe mine, de ce ar continua discutia cu mine
putea sa mi zica, simplu,
"lasa ma ca am treaba"
acum vreo 2 zile, mi a facut niste faze,

in fata mea, se dadea la un prieten de al meu,
stia ca urmeaza sa ma ofticlaughing
eu ma straduiam sa fiu 50-50%
adica
imi pasa
nu imi pasa
am vorbit cu prietenul meu,
el a zis ca stie in ce situatie sunt dupa despartirea de ea,
si nu o sa incerce sa se combine cu ea,

cateodata, se mai uita spre mine cu coada ochiului,
nu stiu ce vrea sa insemne asta,

mai multi mi au zis,
nu o mai baga in seama deloc, nici sa nu te uiti la ea
macar o saptamana,
daca fata tine la tine,
o sa vina singura la tine,
nu trebuie sa te rogi de ea,
cam asta fac de 2 zile, nu o mai bag in seama,

imi cer mii de scuze, v am ametit, de tot cu chestiile pe care le am scris sus,
nu stiu daca o sa intelegeti mare lucru,

va zic in mare,
deci fata, in primele zile, dupa despartire, ma respingea, nici nu vroia sa ma vada,
dar in timp a inceput, sa i treaca, si sa si dea drumul,

din totdeuna mi a placut, sa analizez, o persoana,
dupa, comportament, dupa privire, si apoi sa trag o concluzie, despre...

dar in cazul asta, nu prea am nici o explicatie,
doar atat va pot zice,
fata e cam nehotara, nu stie ce vrea,

fata are doar 17 ani,
si eu 19

recunosc am gresit, in fata ei,
dar vad ca pentru ea, nu e de ajuns
scuzele mele,
m as pune si in genunchi, in fata ei, sa i cer scuze, pentru greselile pe care le am facut,
dar nu intelege asta,
si ca sa stiti si voi greselile pe care le am facut in fata ei,(cel putin asa zicea ea)

ea zice ca as fii luat o la misto, cu unele chestii, si m am purtat urat cu ea,
(nu am inselat o cu alta)nu sunt genul

asa este...
am luat o la misto, si m am purtat urat cu ea,
pentru ca era stresanta,
mereu imi zicea,
"te duci cu alta, si pe mine ma lasi balta"

v am ametit de tot cu povestea mea,rolling on the floor)
sper sa intelegeti ceva din ce am zis eu aici,
si sa trage ti si voi o concluzie,

ce sanse mai sunt sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| Pysu a răspuns:

SEAMANA EXACT CU POVESTEA MEA DE DRAGOSTE:O. Uite, eu am rezolvat-o. Fii atent, las-o un timp singura (2-3 saptamani), adica sa nu prea mai vorbesti cu ea, dar cand vorbesti arata-i o schimbare in comportamentul tau. De ce erai nesigur pe ea daca ea tot iti zicea "pe mine ma lasi si te duci la alta", ca ea nu avea cum sa te insele sau sa nu tina la tine, pentru ca nu iti mai ziea chestiile astea, si era stresanta pentru ca tinea foarte mult la tine si vroia intr-un fel sa te apropii de ea sa o intelegi. Ai INCREDERE IN MINE, fa asa cum ti-am spus si ai sa vezi ca se rezolva totul. Incearca atunci cand te imapci cu ea sa ii faci si o surpriza frumoasa sau un cadouwinking.

4 răspunsuri:
| Pysu a răspuns:

Completare: Arata-i ca tii foarte mult la ea in timpu asta pe care o lasi un pic singura, hai sa zic 1-2 saptamani, 2-3 sapatamani e prea mult pentru tine ca vad ca o iubesti enorm, asa o iubeam si eu pe iubita mea si o iubesc si acum, ti-am zis ca intamplarea ta seamana leit cu a mea, eu am 16 ani si ea 15 dar nu conteaza, am rezolvat-o. Apropo, i-ai zis vreodata in fata ca tii foarte mult la ea? daca nu zii in fata si sincer roag-o sa va impacati si in timpu asta cat te rogi de ea sa va impacati zii a o iubesti si ai face orice pentru ea. Fa asa cum iti zic eu si ai sa vezi ca va impacati.winking SUCCES!

| SteauaROsie explică:

Completare,
ea se simte in momentul asta aiurea,
pentru ca a scapat de fostul,
care era un mare idiot,

si a avut incredere in mine,chiar foarte mare
si eu am dezamagit o
as putea zice,am gresit in fata ei, din cauza lipsei de experientza in relatii,
suntem tineri,
oricum, o iubesc foarte mult
chiar daca o stiu de 2 saptamani, nu renutz la ea,
as face orice doar sa ne impacam,

| SteauaROsie explică:

Pentru robertalexandru

cand eram impreuna cu ea,ii spuneam,tot timpul ca tin la ea,si o iubesc foarte mult,
mai am un plan,vorbim pe mess daca e,as avea nevoie de sfaturile,tale, tu esti trecut prin asa ceva, pls
dai add fane_cobra

sau lasa tu id pls

| CiicxuBăă a răspuns:

Bia baieti. De ce faceti ca "lasa, sa vina ea la mine sau nu stiu ce"? laughing Vorbiti mai cu o fata despre asta, ele stiu ce e mai bine... pentru o fata. Adica fetele vor de la baieti sa fie ei barbatii si sa incerce sa le mai caute sau altele. Fetele nu vor ca baietii sa renunte la elewinking...