| just me :) a întrebat:

Intrebare pentru baieti {pot raspunde si fete din propria experienta} si va rog cat mai multe raspunsuri, vreau sa ajut o prietena.

Ce credeti daca o fata mai mica [cu 3-4 ani] se uita dupa voi si putem spune chiar ca va urmareste [si voi va uitati la ea si zambiti... ]? Ce credeti despre ea? Ce ar trebui sa faca sa vi se para interesanta? Cum ar trebui sa se bage in vorba? Vi se pare prea insistenta daca se uita mai mereu?

Si...cum ar trebui sa se poarte tinand cont ca e indragostita dupa acel baiat si vrea sa ii spuna asta dar fara sa vorbeasca cu el [nu are curaj nici macar sa ii ceara ID]...nu stiu, sa ii arate cumva, sa faca in asa fel incat EL sa o intrebe
just me happy, vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu timiditatea.Prietena ta ar trebui sa-i ceara cuiva id lui, nu lui personal. Apoi, poate vb pe mess si se pot intelege... Apoi, poate il cucereste ea cumva.De la un salut la scoala, apoi convorbiri poate si la telefon...Se poate! Imprtnat e sa vrei cu adevarat.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta... daca el are 15/16/17 si ea 11/12/13...doar sa fie fotomodel O. O si desteapta whistling

| MonLiss a răspuns:

Cred ca ar trebui ca fata respectiva sa nu'i arate baiatului ca il place! el cand v'a obs asta...se v'a plictisi rapid! totusi... daca ea il place cu adevarat, ar trebui sa'si i'a inima'n dinti si sa incerce sa socializeze cu elwinking! Cu rusinea nu rezolva nimica! Daca peste cativa ani se v'a gandi:Ce ar fi fost daca, i'as fi spus ceva baiatului?big grin