| saidlaura a întrebat:

Intrebare pentru baieti vi s-ar parea ciudat sa fiti cu o fata cu 2 ani mai mica ca voi adica vi s-ar parea mica? funda happy

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Desi sunt domnisoara, iti pot spune ca este ceva normal ca baiatul sa fie mai mare ca fata.Baietii mereu isi cauta fete mai mici, asa cum si fetele isi cauta baietii mai mari.Nu e nimic iesit din comun.
"Prietenul meu e cu 8 ani mai mare si pot sa spun ca totul e normal, ne intelegem foarte bine"
Mai ales, daca inca esti mica da - diferenta se cam observa!
Peste 2-3 ani nici nu se va observa aceasta diferenta de virste.
P. s Si daca chiar ar fi asa, ca el sa te considere mica' ce-i rau in asta? Te va alinta si proteja mai mult!winking

5 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Buna.
Se spune ca baietii se maturizeaza mai incet, deci media de varsta intre sexurile opuse ar trebui sa fie cam 4-5 ani.
Daca fata se poarta matur, totul e ok! [bine acum, sa nu aiba nici 7 ani]. Pe la 12 ani, fetele incep sa se maturizeze.
P. S: sunt fata.
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

Hmm
Stau si ma uit la unele fete...
Care sau maturizat la 14 ani arata de 18 19
si nu numai fetele
Si baieti
Nu conteaza cum arati
Conteaza cum gandesti
Bine sa arati si bine. cam 35%
Dar sa ai capu pe umeri
Ca degeaba stai cu un frumos o frumoasa
Daca cand iti e lumea mai draga iti tranteste cate o replica de te face de cacao
Eu unu cunosc o persoana care are 14 ani da arata de 19 20
La corp ma refer (E fata)
Dar cum deschide gura
Iti dai seama ca e mica de varstalaughing

| pinkflower a răspuns:

Nu sunt baiat, dar raspund si eu. Nu este prea mica fata aia pentru tine, din contra este chiar potrivita pentru tine doar nu nai vrea sa fie mai mare ca tine. Asa ii, fata trebuie sa fie mai mica de cat baiatul. Si daca e cu patru ani mai mica decat tine nu are nimic este chiar potrivita.

| axeman19 a răspuns:

Depinde si cati ani are fata doar nu iesi cu o fata de a 4 si u esti in a 6-a ...sincer nu mi s-ar parea ciudat daca fata ar fi de pe a 7 in sus

| Christina_9998 a răspuns:

Pai daca baiatu lar avea 14 ani, da fata mi s-ar parea mica. E cam ciudat sa ai un prieten cand nici macar nu ai terminat sa te jocu cu "papusile". Oricum dragostea loveste cand nu te astepti, dar ciudat e felul in care oamenii inteleg dragostea :(

http://thetimeismine.wordpress.com/