| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete:
Să spunem că vouă v'ar place de un baiat. Baiatul ar fi vecin cu voi, el fiind mai mare nu prea vorbeaţi, doar va salutaţi. El vă ia nr. de telefon si vorbiţi. Ajungeţi să fiţi impreuna oarecum, parintii voştri nu st de acord si totul se termină. Încercaţi să spuneţi ca nu va pasă, ca asta e mai st baieti si ca sunteţi prea mici pentru el, dar de fapt vă pasă şi încercaţi să uitaţi povetea. Îl vedeţi des şi incercati să-l evitati, ştergeţi nr de telefon, mesaje...şi tot nu-l uitaţi. La 2 săptămăni el este cu o alta fată si vouă incă v-ar mai pasa, cum l-ati uita? Cum să reacţionati pe strada cand îl vedeţi si îl salutaţi şi el se uita in ochii voştrii ciudat cu privirea aia care vouă vă placea atat de mult. E my story.

Răspuns Câştigător
| anothernothingthing a răspuns:

Urasc cand intervin parintii in treburile astea. Adica e ok sa le asculti sfaturile si sa le iei in calcul, dar daca tu chiar tineai la baiatul asta nu trebuia sa renunti la el fara motiv, doar pentru ca asa au vrut parintii. Nu era relatia lor, ci a ta. Acum nu prea ai ce sa faci, poate si el sufera foarte mult. Daca tu esti convinsa ca merita sa ramai cu el, incearca sa va impacati si poate se rezolva. Si pe viitor ia in calcul lucurile, pune-le in balanta si nu te lasa ghidata de ceilalti.

4 răspunsuri:
| CălinPL a răspuns:

Nu poti

| vinusipaharu a răspuns:

Sa cauti pe cineva care merita, sa mergi mai departe chiar daca doare. Durerea face parte din vindecare. Renuntarea la un lucru face loc altuia, mult succes, ai incredere, va fi bine!

| Alexutza1D a răspuns:

Pai na acum nu cred ca mai ai ce face incearca sa iti convingi parintii k el e cel de care iti place, insa daca parintii tai sunt cam ca restul parintilor e clar nu mai ai sanse; uta-l incearca, trebuie sa treci mai departe si daca vei reusi asta totul va fi bine

| Alexutza1D a răspuns:

Pai na acum nu cred ca mai ai ce face incearca sa iti convingi parintii k el e cel de care iti place, insa daca parintii tai sunt cam ca restul parintilor e clar nu mai ai sanse; uta-l incearca, trebuie sa treci mai departe si daca vei reusi asta totul va fi bine nu uita ce nu te doboara te face mai puternic in cazul tau durerea de al vedea cu alta