| agrskate a întrebat:

Intrebare pentru FETE: va rog frumos sa ma ajutati imi place de o fata f. mult dar ea are prieten de 1 an... dar faza e ca si ei ii place de mine. nu ne-am spus-o niciodata in fata dar as vrea sa incerc sa o cuceresc. Ce ar trebui sa fac? imi este frica sa fac primul pas sa nu se supere pe mine si sa ii spuna si iubitului ei, mai ales ca imi este prieten laughing pls help

9 răspunsuri:
| Диана a răspuns:

Pai daca si ei ii place de tine, ce va impiedica sa fiti impreuna? Si primul pas ea trebuie sa-l faca, adica sa se desparta de iubitul ei.
Arata-i prin fapte ca iti place de ea.

| Maya. a răspuns:

Complicat.incearca mai inta pe mess, in gluma, cum ar fi ca voi doi sa fiti impreuna, sau chestii de genul asta. apoi ii vorbesti ceva mai serios si ii spui ca chiar tii la ea.

| emillie a răspuns:

Un an mi se pare o perioada destul de lunga, probabil ei chiar tin unul la altul. Sfatul meu: nu te baga ca musca-n lapte! Daca-i place de tine fi sigurac a se va desparti de celelalt pentru tine, sau macar iti va da un semn.

| gynutza_5762 a răspuns:

Esti sigur ca ea te place? daca da spune-i asta, mai intai in gluma, mai tarziu in serios. insa daca are un prieten de un an de zile si iti mai este si prieten, ar trebui sa actionezi mai delikt, inkt sa ramai si prieten cu acel baiat dar sa si fii impreuna cu acea fata tongue

| pretzel a răspuns:

Pai... mie cel putin imi plac baietii mai timizi si care au ceva de spus. Prietenul meu nu trebuie sa fie un drogat sau un oricare golan. Trebuie sa aiba si maniere dar sa pot sa ma si distrez cu el...adica trebuiesa fii tu insati si sa nu incerci sa te schimbi. multe bafta!winking :*

| Mirabela_6911 a răspuns:

happy Hmm.
Am fost in aceeasi situatie cu un baiat.happy
Deci. Eu zic sa ii zici frumos si cu tupeu 'Stii. Te plac'.
Fetelor le plac baietii cu tupeu [ Cel putin mie ].
Daca te place e si mai bine.
Daca te iubestecu adevarat, v'a face tot posibilu sa fiti impreuna.
Ai grija si bafta in continuare.:*
Pupicilove struck

| Just a kid a răspuns:

De ce nu icnerci mai bine sa iti gasesti alta fata mai ales ca e prietena pritenului tau? daca e de un an cu el probabil il iubeste si daca incerci sa te bagi peste ei se poate sa iasa urat...

| Anka_2708 a răspuns:

Baga-te-n vorba.gaseste ceva original si interesant despre ea si spune-i. Daca este comunicativa si prietenoasa e totul ok, puteti sa barfiti mult si bine pana cand vei ajunge in situatia sa pui intrebari care sa te ajute sa o cunosti mai bine.
Afla ceva cu totul si cu totul deosebit despre ea. Are ceva deosebit? Parul, ochii, hainele? Ceva ce nu toata lumea observa?
Las-o sa inteleaga ca ti se pare speciala fara sa ceri nimic in schimbul acestei remarci. Nimic, adica nu-i cere vreo intalnire, play it cool. Fa-i un compliment, dar nu din alea de care-i face oricine. Nu-i zice : „ ce ochi frumosi ai". Fa o remarca despre personalitatea ei, ar trebui sa mearga mai bine si sa te faci remarcat.
Probabil daca faci ce-am zis mai sus, va zambi, iti va multumi de compliment si se va uita in alta parte. Poate o sa si roseasca. Chiar daca n-ai obtinut nimic, ai facut o impresie buna si se va simti bine toata ziua daca complimentul tau a fost bine ales si sincer.
Fa-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea mai multe lucruri in comun care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devii prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Fa-o sa isi dea seama ca o placi fara sa ii spui asta, daca te place si ea, o sa se desparta de prietenul ei, nu ii spune ca o placi decat dupa ce se desparte de prietenul ei...
Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o balta.