| Unique a întrebat:

Intrebare pentru lumea invidioasa si rea! De ce sunteti voi asa?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mecanism de aprare.Inca de la Aristotel incoacewinking

| Unique explică:

Draga xbaby parul nu se cosmeticiaza! invata sa vorbesti prima data! iti dau lectii cand vrei! cand iti doresti sunt dispusa

| Unique explică:

Tu fetelor eu ma duc la munca acum, n-am chef de voi invidioasele, intrebarea era pentru voi, si fiti sigure ca am intalnit multe ca voi fetitelor
voi n-aveti nici macar 10 ani si nici macar nu se vede
este clar ca sunteti rele si invidiaose
o sa vedeti ce are pregatit D-zeu pentru voi
in curand

| nobody_9468 a răspuns:

Cred ca toti avem dreptul la TPU.ro! Exista cumva criterii si nu stiu eu?
Ok, spui asta pentru raspunsurile care le-ai primit la acele intrebari cu hi5'ul.Sincer,cred ca ai exagerat, cu ce te ajuta comm'urile? In fine...nu vrea sa-mi bat capul degeaba!
Nu e lumea rea si invidioasa, doar ca si in viata reala, exista simpatii si antipatiiwinking. Ai 17 ani, ar trebui sa-ti pui cateva semne de intrebare in legatura cu atitudinea ta...pana la urma, ce? te doare ca te critica nu stiu care user, poti oricand sa-ti faci alt profil, asa ca...nu vad care ar putea fi problemawinking

Bafta.

| Yang a răspuns:

laughing)))pitzi cred ca vroiai sa zici de ce e asa de invidioasa si rea nu cred ca e careva invidios pe tine aici din contra.

soothe
| soothe a răspuns:

Este o chestiune subiectiva din punctul nostru de vedere si uneori obiectiva din punctul ei (al lumii). motive sunt destule

| alonet a răspuns:

Citeste ceea ce iti citez mai jos din intaia epistola a lui Ioan capitolul 4 versetu 7 in jos:

7. Prea iubitilor, sa ne iubim unii pe altii; caci dragostea este dela Dumnezeu. Si oricine iubeste, este nascut din Dumnezeu, si cunoaste pe Dumnezeu.

8. Cine nu iubeste, n-a cunoscut pe Dumnezeu; pentru ca Dumnezeu este dragoste.

9. Dragostea lui Dumnezeu fata de noi s-a aratat prin faptul ca Dumnezeu a trimes in lume pe singurul Sau Fiu, ca noi sa traim prin El.

10. Si dragostea sta nu in faptul ca noi am iubit pe Dumnezeu, ci in faptul ca El ne-a iubit pe noi, si a trimes pe Fiul Sau ca jertfa de ispasire pentru pacatele noastre.

11. Prea iubitilor, daca astfel ne-a iubit Dumnezeu pe noi, trebuie sa ne iubim si noi unii pe altii.

http://www.ebible.ro/biblia/romana/ortodoxa/ioan-1/4/

Raspunsu cres ca l-ai dedus singur din cele de mai sus asta ca sa nu iti spun eu ca persoanele rele si invidioase sunt niste persoane pacatoase nemarturisite si lipsite de Dumnezeire

| a răspuns:

Ma fato, tu n-ai ce cauta pe TPU.ro!