| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea este rea si invidioasa?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce cunoscut imi pare citatul, parca... dintr-un maestru al muzicii clasice, dar nu imi vine acum numele thinking

Pentru ca oamenii sunt capabili sa faca asta, asa ca... unele persoane pur si simplu asa sunt, din mai multe cauze, cum ar fi dezvoltarea lor pe parcurs, personalitatea, mentalitatea si alte cele.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu e pur si simplu ca asa sunt. Cei rai obtin avantaje asa, unii din ei, cei invidiosi nu obtin nimic si nu trebuie sa mai fie invidiosi inutil, cum am zis, prostii sunt invidiosi.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca asa sant invatati cei din tarile sarace

| RAY a răspuns:

Cu toti suntem ingerasi si demoni doar uni mai mult ingersai iar majoritatea mai multi demoni, depinde si cu ce pers conversezi, le dai o sansa te tradeaza adio, simplu

| Mosotti a răspuns:

Rautatea poate aduce beneficii persoanei in cauza, invidia insa este un sentiment parazit care nu ajuta cu nimic, iar asta o au prostii, ca un om destept realizeaza ca nu aduce nimic si deci nu o are.

Rautatea o pot avea si oamenii foarte destepti (masonii care fac razboaie de ex pentru profit), dar macar rautatea le aduce ce vor.

| ShaOfHatred a răspuns:

Pentru că e condusă de oameni.
"Lacrimile sunt ude și lasă rugina pe mine
Aș vrea să zâmbesc, când o fac lumea e geloasă pe mine
Lumea e geloasă bro, într-una
Când ai ce nu au ei, din soare începe furtuna"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul este ca nici nu ai intalnit persoanele potrivite.

| Ștefaniq a răspuns:

Pentru că lumea e proastă.