| Adryanaadryana a întrebat:

INTREBARE PT FETEE.
BUNA ZIUA TPU, pe 14 iunie mi-o venit prima oara, m-a tinut pana pe 19. Cand ar trebui sa imi vina? Sa folosesc tampoane interne? Vreau recomandari de absorbante etc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Primele cicluri menstruale de obicei se desfasoara foarte neregulat incat uneori pot sa treaca chiar si 3-6 luni de zile pana va incepe urmatoarea menstruatie. Bineinteles ca sunt si cazuri in care chiar de la inceput distanta dintre menstruatii este de circa o luna si in concluzie se poate aprecia ca este posibil ca dupa data de 10 -11 Iulie sa inceapa o noua menstruatie. Este indicat sa discuti cu mama ta fiindca ea este cea care iti poate da cele mai bune indicatii, sugestii si raspunsuri. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Always sensitive sau libresse tot sensitive.
Nu folosi absorbante de au invelisul ala de plastic mai ales vara ca te poti irita.

| Daz01 a răspuns:

Nu ar trebui să discuți cu mama ta lucrurile astea? Eventual să-ți și arate cum să folosești corect absorbatele?