| PauLa.M a întrebat:

[intrebare referitoare la o situatie generala. exemplu: apeluri cu numar ascuns. urmariri. ceva de genu] cum pot sa conving o persoana ca nu eu am facut un anumit lucru? el fiind ferm convins ca eu sunt. daca ii spun doar "nu, nu sunt eu" nu ma crede...pentru ca nu prea mai are incredere in mine.

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Indiferenta...cand iti mai spune ceva tu pur si simplu nu ii raspunzi... ii spui ceva de genu "uite-te la mine...nu sunt eu!"
si nu mai schimbi o vorba pana nu inceteaza cu acuzatiile.

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu unele persoane nu ai ce vorbi... Dacă le-a intrat ceva în cap nu cred că poţi să le mai scoţi. Mai bine laşi lucrurile aşa... şi eventual lămureşti situaţia, dar după ceva timp, când "se liniştesc apele".

Janina
| Janina a răspuns:

Daca tu nu ai facut atunci fi indiferenta...nu te ambala, nu baga in seama...

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pai daca tu stii ca nu esti cea vinovata, nu-l/o baga in seama, nu are rost. Daca el/ea nu vrea sa creada ca nu tu ai fost, pai asta e, treaba lor. Tu nu trebuie sa iti tot bati capul.

Bye.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Arata-te indiferenta si isi va da seama ca nu tu esti vinovata

| Marry:X a răspuns:

Buna. Explica-i inca o data calm ca tu nu esti vinovata si adu-i argumente prowinking Daca nu te crede vorbeste cu parintii si ignora-l.Cand isi va da seama ca a gresit va veni singur la tine sa isi ceara scuzehappy Mult succes:*

| paul0013 a răspuns:

Ok, deci ii spus ca tu nu ai sunat si ii mai poti spune ca daca nu te crede asta e, altcineva rade va rade de ea ca acuza toata lumea

| adrianhasde a răspuns:

Ii arati telefonul tau incercand sa o suni pe ea cum arata pe telefonul ei. E simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... dar de ce nu "prea mai are încredere în tine"?
În general, când îți sunt aduse acuzații, indiferent de ce natură, în mod normal tu trebuie să te aperi prin contra-argumente la acele acuzații.
Cât privește neîncrederea, este bine să-ți vezi de viața ta ori vrei să stai într-un stres la foc continuu?
Pa, pa.