| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie mai delicata, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi voi fi recunoscator. Acum cateva zile m-am combinat cu o fata din scoala, ea fiind cu un an mai mica. In scoala sunt vanat si zvonul ca ma droghez a ajuns pe la toate clasele inclusiv directorii... Am stat cateva zile cu ea, dar de 2 ori s-a intamplat seara sa ne certam si ziua urmatoare sa ne impacam. Nu sunt genu de baiat sa imi bat joc, o mare parte stiu foarte bine asta. Dar ea crede ca toti baietii spun acelasi lucru si ii e frica intr-un fel ca eu ma droghez. Stiind asta tot ea a facut si primul pas, ce pot sa ii spun sa capete incredere in mine in felu asta sa ii pot si demonstra ca vreau o relatie serioasa si pentru cunoscatori, ca nu ar trebui sa fie speriata in ciuda faptului ca fumez jointuri.
l. e. : Nu va faceti impresia ca sunt prajit, nu sunt pe legale.

2 răspunsuri:
| MikeRelon a răspuns:

In primul rand, depinde cati ani ai. Nu pot sa ii spui niste cuvinte magice, si ca prin farmec sa ii castigi increderea. Asa ceva nu exista, increderea se capata in timp. Dedica-te ei, aloca-ti timpul cu ea, si demonstreaza-i ca, chit ca fumezi, nu iti distrugi mintea. Nu stiu ce sa iti spun, intalneste-te cu ea fumat, si o sa vada ca esti ok.

| kIDOXEn a răspuns (pentru MikeRelon):

Ea nu este convinsa ca vreau o relatie serioasa, a fost o scena in care ea a perceput altfel lucrurile, a crezut ca vreau doar sa abuzez de ea, nu stiu cum a ajuns la concluzia asta dar vreau sa ii demonstrez ca nu sunt asa. Totusi, nu sunt genu' sa imi bat joc... Maine vreau sa vorbesc cu ea fata in fata dar din pacate habar nu am ce sa ii mai spun, asta fiind motivul principal si am postat pe TPU sperand ca ma poate ajuta cineva cu o idee.