| mary34 a întrebat:

intrebare :
Voi cum va imaginati cea mai frumoasa carte din lume? Si de ce?

Cel mai atractiv raspuns fundita! happy

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

O carte in care fiecare pagina sa fie acel suspans care atrage cititorul.In care fiecare pagina pierduta ca ti-o fost lene sa te faca sa te-ntorci. Acum depinde si genurile care-ti plac, de ex. mie imi plac cartile romantice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa carte din lume este aceea care cand o deschizi simti ca te afli in ea iar cand o inchizi simti ca te sufoci undeva in neant pentru ca s a rupt ceva din tine...
cea mai frumoasa carte este aceea pe care oricat ai incerca nu o poti descrie pentru ca orice ai zice este speciala doar pentru tine si nu o va intelege nimeni pentru ca e a ta.
cea mai frumoasa carte este aceea pentru care stai noaptea treaz de frica sa nu se schimbe nimic sau sa nu pierzi ceva din intelegerea acesteia.
cea mai frumoasa carte este aceea care ori de cate ori o citesti devine tot mai speciala si o intelegi tot in alt fel astfel incat nu ti displace niciodata... sper ca te am lamurit

| tiaRa12 a răspuns:

Cred ca cea mai frumoasa carte ar fi cea care iti arata viitorul si care iti indeplineste dorintele sau poate sa arate trecutul dar si prezentul, mdea fantezie big grin