| Ioana_5967 a întrebat:

Cum va imaginati o lume perfecta din viitor? FUNDA pentru cel mai interesant si original raspuns

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa zici de lume perfecta ca acum santem in belea bagati cu criza asta eu ma multumesc sa ajung ca sofer pe trailer dupa ce imi scot permisul C+E si nu mai duc griji la nimic aia ar fi pentru mine o viata excelenta.

| Aurorah a răspuns:

Buna! Imi place intrebare
O lume perfecta? Mie nu imi plac lucrurile perfecte mi se pare ceva inreal daca vrei un viitor perfect trebuie sa inveti sa fii om bun, sa iubesti, sa ierti, sa traiesti,sa asculti,sa construiesti,sa visezi,sa zambesti,sa plangi,sa suferi si prin toate aceste vei ajunge sa tregi prin viata ca un om adevarat si o sa ajungi sa intelegi cum sa iti cladesti viitorul perfect! Pentru ea poate lumea perfecta si un viitor perfect ar fi unul plin de succes plin de bani si faima dar poate un copli fara nevoi o lume perfecta pentru el ar putea fii una linistita plina cu sanatate familii fericite si multa dragoste prin astfel de intrebari poti ajunge sa cunosti caracterul persoanei care raspunde daca este un om egoist, darnic etc. Multi ar spune ca o lume perfecta cu un viitor perfect de asemenea ar trebui sa fie fara prezenta lui Basescu ei bine multe pareri.
Lumea mea ar fi perfecta in viitor atunci cand as putea sa imi ating toate scopurile in viata si atunci cand voi avea ocazia sa invat multe sa cunosc lume cu diferite caracatere si sa trec prin diferite experiente asta da ar fi lumea mea perfecta in viitor!
Acum as dori sa fac o constatare pe subiectul acesta am vazut ca in ziua de azi tineri aleg mereu cele mai rele caii fumatul, furtul, chiulitul, distractia in exces, relatiile intime de la o varsta frageda eu cred ca tinerii sunt viitorul ...lumea perfecta din viitor ar depinde doar de tineri dar din moment dat ce unii aleg calea cea rea lucrurile se pot complica (parerea mea) Alti tineri trec prin experiete ce le pot afecta viata inca de mici deci in concluzie o lume perfecta ar fi lumea toti o vrem o lume pe care fiecare o poate cladi incet incet atingandu-si scopurile in viata!

| alabala_4392 a răspuns:

Perfectiunea nu exista.Dar, in viziunea mea O lume "perfecta" ar fi o lume mai buna, dezrobita de ura, de razboaie, o lume in care toti suntem egali, o lume fara dispret, minciuna, ranchiuna. O lume cu mult soare, cu mult verde, o lume mai curata. O lume in care ne ajutam reciproc.