| EuElyEla99 a întrebat:

Intrebarea 6 pentru funda nr 6:
din noul an scolar, copiii care acum trec clasa a5a cate clase vor face in scoala general si cate la liceu?

Răspuns Câştigător
| zAmb3T a răspuns:

Cei care trec anul acesta in clasa a5a o sa intre in noua lege adica nu o sa mai fie 4 clase la gimnaziu ca o sa fie 5 adica si clasa a9a iar liceul o sa fie de 3 ani!

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Gimnaziu -9 clase...iar liceu 3 clase

| MuffinEPlictisită a răspuns:

Copii care trec anul acesta in clasa a 5a vor face 9 ani in generala (si clasa a 9a) si 3 ani de liceu (clasa a 10, a 11a si a 12a)