| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea se adreseaza in mod special fetelor. Cum pot calcula cand pot avea relatii sexuale si sa nu fiu in perioada de fertilitate? Adica sa nu existe riscul de a ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Poti calcula pe un calculator online http://mamici.ele.ro/calculator_fertilitate.html

| єℓєηα a răspuns:

Pai tine si tu o evidenta a datilor cand esti la menstruatie, pentru ca banuiesc ca ti s-a regulat... Mie de exemplu stiu sigur ca imi vine la sfarsit de luna...
Bafta! happy