| DakotaRoyse a întrebat:

Întrebări pentru cei în cauză sau ăia care se simt:
Mă băieţi, de ce sunteţi misogini?
Fetelor, vouă vă place să fiţi băgate în aceeaşi oală cu toate piţipoancele?

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Dar tu unde vrei sa ajungi cu intrebarea asta? Nu vezi ca a devenit o moda cu pitipoancele, dar e bine ca mai ai si de cine sa te amuzi cand iesi prin oras sau intr-un club! Multi baieti sunt misogini pentru ca fetele sunt prea cuminti in ziua de azibig grinTu din care categrorie faci parte? Sau te numeri printre cei neutri?

| DakotaRoyse explică (pentru ROB3RT89):

Ai spus tu ceva acolo, dar nu mă aşteptam la asta.
Nu vreau să ajung nicăieri cu întrebarea asta, vreau două răspunsuri clare: 1. de ce băieţii au devenit misogini? (ce îi face pe ei să "urască" fetele) şi 2. dacă tuturor fetelor le convine să fie văzute şi puse sub o pălărie cu restul piţipoancelor.
Eu sunt neutră, oarecum, pentru că nu-mi plac băieţii misogini, dar nici fetele la modul piţi.

| mgtow a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Hai ca-ti raspund eu la intrebariile astea: eu sunt misogin dar nu in stil ca le bat sau vreau sa le joc pe degete, ci le ignor pe toate, nu mai vreau sa aud ca vai te iubesc sau lasa ca o sa ai si tu nevasta pentru ca astea sunt aberatii, povesti de trecut pentru copii mici. In ziua de azi eu nu mai cred ca exista om sfant pe pamantul asta. Oricine face o gafa la un moment dat asa ca eu ma mandresc cum sunt nu beau, nu fumez, sunt o persoana de treaba si imi vad de viata mea pe cont propriu pana voi muri.

| DakotaRoyse explică (pentru mgtow):

Bun, bun, am înţeles, e chiar de apreciat asta. Bineînţeles, misogin nu înseamnă imediat "hai să omorâm toate femeile". Dar de ce eşti aşa? Ce te-a făcut să devii aşa? Răspunsul tău nu m-a luminat destul.

| mgtow a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Vad ca mesajul ajunge greu, eu sunt asa pentru ca am trecut prin multe situatii in care am vazut cum sunt fetele in ziua actuala si m-am saturat sa mai sper ca voi gasi persoana adecvata pentru mine, eu imi centrez interesul pe plan profesional ca de rest nu-mi mai pasa.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Daca esti oarecum neutra felicitari pentru asta! De ce cerzi tu ca nu sporta beieti fetele(uni sa nu genetalizam)pentru ca le place sa zboare din floare in floare pe intelesul tuturor(majoritate nu toate)asta sa nu generalizam si in acest senslaughing

| ewygirl a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu doar fetele "zboara din floare in floare". Cred ca aici e o balanta.Si baietii inseala, poate chiar mai mult decat fetele. Baietii sunt. fustangii.

| mgtow a răspuns (pentru ewygirl):

Fetele sunt mai perverse si stiu sa se camufleze mai bine, dar nu poti sa stii daca mai mult baietii inseala decat fetele. Probabil sunt in egalitate sau invers Dumnezeu stie.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ewygirl):

Da,e o balanta care de idica greutate mai mare la fetehappyO femeie este de 10 ori mai parsiva ca un barbat, cica se targe tutul de la EvalaughingBaietiisunt fustangi pentru ca au fost inselati de prea multe ori si nu vor sa mai puna suflet intr-o relatie sa sfufere auirea!

| DakotaRoyse explică (pentru ROB3RT89):

De-acord.
N-avem ce discuta despre asta, când ştim toţi că fetele care intenţionat fac pe "albinuţele" se îmbracă mai rar decât se dezbracă şi cu asta basta. Băieţii la fel.
Dar ştiţi, a fi misogin sau misandră (să vorbim despre ambele cazuri) e un fel de generalizare, sau nu?
Şi încă ceva: un băiat misogin ar putea fi atât de misogin încât să devină homosexual? Ştiu că deja am ieşit din subiect, dar e o curiozitatea de-a mea aşa, şi aş dori să aflu nişte păreri, chit că orice pădure are uscăciunile ei, şi deci, nu contează dacă e băiat sau fată cel ce te face să suferi din dragoste. (se aplică şi pentru fete întrebarea laughing )

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Nu are treaba una cu alta si nu cred ca ar putea fii un baiat chiar atat de misogin sa nu mai se uite la o fata! Crezi ca daca un baiat este misogin isi schimba si orientarea sexsuala? Asta ar fi chiar penibillaughingIntru-un fel n-ai deviat de la subiect, dar ar mai fii ceva de spus...Totu pleaca in mare parte de la fete.Cine stie ca are o nevasta/prietena acasa care stie sa-l respecte si sa-l iubesca, nu cred ca ar calca pe bec! Nu pot spune acelasi lucru despre unele fete care se camufleza foarte frumos in albinutehappyVad ca fetele nu prea se ingramadesc sa raspunda...happy

| DakotaRoyse explică (pentru ROB3RT89):

De-acord şi cu asta.
Dar s-ar putea spune acelaşi lucru şi din punctul de vedere al fetelor. Adică, eu ca fată, mi-aş dori să am un partener care ştiu sigur că nu pleacă la alte femei când spune că întârzie de la servici sau chestii din astea big grin
Bineînţeles, e cam absurd, dar nu că n-ar fi imposibil ca cineva să sufere de o asemenea ură laughing

Acuma, revenind, nu ştiu ce să spun, dar eu ca fată care ştiu că nu calc strâmb şi nu vreau să o fac vreodată, mă simt extrem de nasol când un băiat îmi spune chestii gen "voi fetelor sunteţi toate la fel, mergeţi doar după pantaloni şi bani". Acuma, ştiţi, înţeleg că unii-s mai limitaţi aşa, şi generalizează, dar eu tot nu pricep: oricâte dezastre în dragoste ai avea, parcă tot nu trebuie să consideri că toţi de sexul opus sunt horror...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Eu m-am exprimat corect de la inceput, si am spus "unii"nu toti/toate! Eu am avut o relatie de aproape 3 ani,s-a dus...Dar cu toate astea sunt optimist si n-am nimic cu fetele! Dar cand incerci sa abordezi o fata si vezi ca are si fite pe cap si o intereseza mai mult parte financiara decat personalitatea/carterul iti pui intrebari de genu:Oare toate sunt asa? Eu stiu ca nu,tocmai am avut o discutie cu un prieten aseara pe tema asta,si evident ca el nu mai are incredere in fete dupa multe relatie esuate! Eu cu ultima fraza nu sunt de acord,multi ar trebui sa lase pesimismul deoparte,dragostea adevarata vine cand te astepti mai putin! Si ar mai fii ceva"mi-aş dori să am un partener care ştiu sigur că nu pleacă la alte femei când spune că întârzie de la servici sau chestii din astea"nu trebuie sa il sufoci cu gelozie, daca vede ca-l iubesti si'l respecti nu cred ca sa-r duce la alte femei, cel putin un om serioshappy

| ewygirl a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu ai nimic cu fetele? Nu generalizezi? Hmm...Eu tocmai asta am inteles din mesajele tale : ca ai ceva cu fetele si da generalizezi (Ne,, bagi" pe toate in aceeasi oala). Poate e doar impresia mea.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ewygirl):

Citeste cu atentie cometarile mele si mai ales untimu si daca vrei si raspusurile, vei vedea ca am zis unele/unii! Daca tu crezi ca am eu ceva cu fetele, percepi totul gresitwinking

| Alexino91 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, asta insemna ca daca esti misogin vrei sa fi in centrul atentie acesta este unica explicatie.