| iAngel a întrebat:

Iubesc o fata, am vazut-o azi la scoala, am avut o relatie impreuna acum foarte mult timp, si cand am vazut-o azi in liceu am ramas socat din cauza frumusetii ei, dar ea parca nu vrea sa ma bage in seama, un prieten mi-a spus ca ea nu cauta o relatie cu nimeni pentru moment, eu i-am spus si ce?, imi place de ea si azi am dat un mesaj ei "Iubesc o fata, o iubesc enorm" doar ei, si am scriss [mass], ca sa nu arate gen ca ii trimit ei in special, si dupa cateva secunde ea a pus la avatar o poza cu ea si un baiat care nu il cunosc, tinandu-se in brate, dupa 20-30 minute, l-a scos de la avatar si a pus din nou poza cu ea, vrea sa imi faca in ciuda sau ceva de genu? eu sunt timid de felul meu si mi-e frica sa vorbesc cu ea fata in fata / pe mess sa nu fiu "respins", ce as putea face

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Gaseste alta!

Frateeee, nu te milogi de o fata!

Daca ea nu mai vrea sa mai fie cu tine, asta e!

Nu s-au terminat fetele doar pentru ca ea nu mai vrea sa fie cu tine.

Gaseste si tu alta fata ca sa ii faci in ciuda!

| melisafdv a răspuns:

Sunt sigura ca nu a pus avatarul ca sa te faca sa te simti prost, si baiatul ala daca ea nu cauta o relatie sigur este doar un amic.Prima data.parerea mea este sa-i fii amic.Sa te imprietenesti cu ea,nu sa te arunci pe ea daca nu vrea o relatie. Apropriete de ea,fii aproape de ea in momentele cand are nevoie, nu-i arata ca-ti pasa de ea mai mult decat o amica, stiu ca este greu sa faci asta dar crede-ma functioneazabig grin.Si daca nu vrei sa fii respins acum, urmeaza-mi sfatul si prima data fii prietenul ei dupa aia cand este pregatita de o relatie, fii acolo pregatit.Altfel daca ii zici acum, pentru ca nu vrea o relatie sigur te va respinge