| GigglesToDay a întrebat:

Va Rog Intelegetina Si Multe Sfaturi --Heii TpuAm si eu o problema e ca o poveste incepe asa, eram pe mess vorbeam cu cineva un prieten si ne jucam adevar sau provocare si am dat mass nu mai stiu cu ce cred ca cu, te iubesc ceva de genu, si aveam un baiat in lista eu sunt din bucuresti el satu mare, si a spus ca el ma iubeste, nu e cine stie ce baiatul, dar stie sa iubeasca te respecta si te apreciaza, asta zic din ce mi-am dat seama vorbind pe mess, am mai vorbit cu el pe mess si eu sunt mai "crazy" de felul meu si am zis te iubesc vrei sa ne combinam era doar la caterinca, si dupa o saptamana am inceput sa ma indragostesc la nebunie de el [ nu e e nu print de frumos], si acum 2 zile i-am zis fara niciun motiv ca ar trebuie sa ne desparrtim sa ramanem prieteni foarte buni, el ca nu vrea prieteni vrea iubiti nu stiu ce ma apucat dar nu mai il place gen:nu mai sunt atrasa de el si el a plans era foarte suparat eu un pic am plans, inca tine poza cu mine la avatar inca vrea sa ne impacat sai acod a doua sansa chiar daca eu sunt devina in concluzie m-am combinat cu el asa la vrajeala dar vrajeala aia a inceput sa fie dragoste maine implinim o luna si el ar vrea sa ne impacam eu nu stiu ce sa zic mie foarte mila de el, ma inteleg binee cu el dar nu trebuie sa ziceti ca distanta e mare [e mare] dar are masina si ar venii oricand, si eu la satu mare am pe cineva[ o matusa] si as putea venii oricand si el cu masina apropo diferenta intre noi e 2 ani parca as vrea sa fiu cu el parca nu

ce spune-i sa ne impacam inc anul ne-am vazut si eu m-am despartit de el pentr m-am saturat sa zic asa de el

un sfat dati-mi nu spuneti "ce zice inima" pentru ca ea acum nu mai simte nimic, nu mai stie ce sa fac sfaturi din partea voasta astept

scuzati-mi greselile:* de scriere

cel mai bun sfat primeste funda si restul vot

astept:-s

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.este cam complicat pentru ca si eu sunt in cam aceeasi situatie...pff.pai,ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici.alta idee nu am.

| DعeutZa a răspuns:

Daca iti place d el poate ar fi cazul sa va vedeti.nu doar sa vorbiti pe mess pentru ca nu ai cum sa il cunosti vorbind cu el pe mess. fata in fata e altfel, afli ce ii place/ce nu ii place, ce fel de persoana ehappy
Si el daca tine la tine si ii placi.are si masina.deci poate veni la tine fara problemebig grin

| COLORATTA a răspuns:

Buna!:* eu cred ca daca iti place de el i-ai putea spune sa va intalniti undeva, sa va cunoasteti fata in fata. iar daca nu, spune-i pur si simplu ca nu il iubesti si gata. nu trebuie sa stai cu el doar ca sa ii faci lui pe plac. in viata terbuie sa faci ceea ce vrei sa faci si sa fi cu cine vrei sa fi. asa ca fa ce iti spune inima si ce crezi tu ca e mai bine de facut... adica da il placi sau nu, SPUNE'I SI LUI ACEST LUCRU. pentru ca daca stai cu el doar sa ii faci lui pe plac, nu iti face nici tie placere, si el cand v'a afla asta ii vei frange inima ...TRAIESTE-TI VIATA ASA CUM VREI TU NU ASA CUM VOR ALTII! este important acest lucru:*