| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un baiat foarte mult, uneori chiar cred ca sunt obsedata de el. Suntem colegi de clasa, si singurul mod in care am reusit sa ma apropii de el este vorbitul.

Problema mea este ca el parca ma vede tot ca o amica, sau poate nici macar. M-a urat destul de mult timp pentru o prostie copilareascaca ce s-a intamplat acum ceva ani cand am fost impreuna: el ma credea perfecta si el se credea inferior mie, acum totul e invers.
Nu stiu cum sa-l abordez deoarece ne-am purtat pica unul altuia pentru mult timp, dar acum din cate vad ura a cam disparut. Se poarta frumos (de fapt normal, dar mie mi se pare frumos:pe) si cand vorbesc cu el imbujorez si nu ma mai pot stapani, dar eu cred ca el tot nu realizeaza cat il iubesc.

Acum as face tot posibilul sa-i arat ca lucrurile s-au schimbat, ca acum stiu ce inseamna sa iubesc. S-ar putea sa ma placa in felul lui (desi felul lui de a arata asta este indescifrabil, deci nu cred), dar este extrem de orgolios si nu stiu daca ar recunoaste-o... dar cine stie?

Spuneti-mi, cum il pot aborda? Ce pot face?

Ajutor!

2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Il poti aborda direct, mai ales ca-l cunosti de atata timp. Pur si simplu ai o discutie cu el, tot spui ca stati de vorba, si intreaba-l daca ar vrea sa iesiti impreuna...si sa-i spui ce ai scris aici. Nu-i nici o rusine sa-ti declari dragostea! Decat sa stai ca strutul cu capul in nisip si sa treaca toate pe langa tine, mai bine ai curaj. Sigur va aprecia curajul tau, daca zici ca el este orgolios si nu va lua initiativa, si mai ales ca i-a placut de tine candva. Si nu mai trata oamneii cu superioritate, ca lucrurile se por inversa, as cum ai observat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum 2 ani si eu eram obsedata de un tip, dar apoi am incercat sa il uit. Daca tu vrei sa fi impreuna cu el si chiar il iubesti, atunci cred ca ar trebui sa faci neaparat ceva.Intereseaza-te daca are prietena.Incearca sa il abordezi cu tot felul de lucruri care ii plac.Vezi ce faci si informeaza-ne si pe noi.Succes!