| nuconteazacinesunt_1308 a întrebat:

Iubesc un baiat foarte mult, uneori chiar cred ca sunt obsedata de el. Suntem colegi de clasa, si singurul mod in care am reusit sa ma apropii de el este vorbitul...
Problema mea este ca el parca ma vede tot ca o amica, sau poate nici macar... m-a urat destul de mult timp pentru o prostie copilareascaca ce s-a intamplat acum ceva ani cand am fost impreuna. Oricum, un lucru sigur este ca nu ne-am mai indragostit de altcineva, nici eu, nici el. Nu stiu cum sa-l abordez...ne-am purtat pica unul altuia pentru mult timp... dar acum din cate vad ura a cam disparut. Se poarta frumos cu mine si cand vorbesc cu el imbujorez si nu ma mai pot stapani, dar eu cred ca el tot nu realizeaza cat il iubesc. Deoarece pe vremuri, el nu a avut mare incredere in mine, pentru ca se credea nu prea bun pentru mine si pe mine ma credea fata ideala. Acum situatia s-a schimbat, si eu ma simt inferioara fata de el. A devenit mai frumos, mai inteligent, mai constincios, dar si popular. Are tot ce isi poate dori un baiat. Dar eu...nu stiu ce crede el despre mine.
Acum as face tot posibilul sa-i arat ca lucrurile s-au schimbat, ca acum stiu ce inseamna sa iubesti. S-ar putea sa ma placa in felul lui (desi felul lui de a arata asta este indescifrabil, deci nu cred), dar este extrem de orgolios si nu stiu daca ar recunoaste-o... dar cine stie?

Spuneti-mi, cum il pot aborda? Ce pot face?
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| aleinad2821 a răspuns:

Din felul in care ai povestit e clar ca tu subestimezi un pic in fata lui. daca tu nu ai o parere buna si sigura despre tine, cum vrei ca baiatul sa aiba una.cineva in varsta de curand mi a dat un sfat:"fii curajoasa in tot ce faci", ei bine si tu ar trebui sa faci ce simti, dar sa o faci cu mult CURAJ.mai bine il iei la o dicutie si afli si tu ce crede despre tine, iar daca nu e ce vrei tu, macar sa nu ti mai faci sperante desarte.nu i spune ca l iubesti, spune i ca ti e drag...suna si mai bine si e si mai diferit!happymult curaj!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca tu il iubesti nu lasa sa iti scape... poate veti avea o relatie frumoasa, iubirea e un sentiment foarte frumos, de la ura la iubire e doar un pas, arata-i ca il iubesti, vb cu el, nu te da batuta, bafta!

| clauss a răspuns:

Am trecut si eu prin experienta asta, cand credeam ca am pierdut orice sansa si imi luasem gandul de la ea, a sunat singura si am reluat prietenia, nu-l sufoca si lasa-l un pic sa se bucure de popularitate, stie ca-l iubesti, stie ca-i popular si poate avea orice fata. Dai impresia ca esti mai greu de cucerit si poate asa se concentreza mai mult pe tine

| M.madallina a răspuns:

Arata-i ca il iubesti! vorbeste cu el...

| realitate a răspuns:

Recunoastei intr-un mod mai aparte sentimentele tale! sau nu-i mai da atata atentie ca vine singur crede-ma

| simona_6366 a răspuns:

Un singur lucru ai de facut! tot ce simnti pentru el spune-i lui tot e cel mai bun lucru ce simnti sai spui doamne ajuta bafta!