| Stefy226 a întrebat:

Daca am 15 ani si parintii mei nu sunt de acord sa am o relație, ce trebuie sa fac? Nu ma inteleg in niciun fel. (El este de etnie romă) chiar tine la mine. Am fost plecată in strainatate si m-a asteptat 1 an si ceva. Se comportă foarte frumos cu mine, nu se fereste, am parolele lui...se vede ca ma iubeste, si eu il iubesc pe el. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Lasa,nu e o tragedie. Nu a murit băiatul. Nu cred ca te au închis părinții in casa pentru asta. Fa ti niste prietene si lasa iubiții, de la 18 ani poti avea cati vrei iar părinții n au decat sa indure, asta dacă nu te dau afara din casa. Bucura te ca te cresc, puteau la fel de bine sa nu o faca. Ai o viață buna, asta vreau sa spun. Cu răbdare, ai parte de toate.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa asculti parintii ca nu esti in stare de ceva serios la 15 ani, alta de varsta ta a fost ucisa in Germania de un tigan buglar pentru ca au lasat-o sa fie cu el

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai putea face nimic, penytru ca nu-i normal sa faci ceva, la varsta asta atat de mica.
Va trebuii sa cresti, sa asculti de parintii tai, sa mewrgi al scoala, sa-ti afce temele, sa manaci si sa dormi, poti chiar sa te apuci de un sport ca sa te dezvolti armonios si intre timp, sa citesti foarte mult, ca sa ti se dezvolte inteligenta, sa poti pricepe de ce nu-i bine ca la 15 ani, sa ai relatii.
Faptul ca detii parolele cuiva, nu-i un lucru frumos si nici de mandrie, chiar este jenant, ca incerci sa ocntrolezi pe cineva.
Un om care este cinstit si loial, nu are nevoie de parolele cuiva, ca sa-i verifice coturile si sa-l controleze! Asta, este de fapt un lucru foarte urat si nu-i normal.
Eu personal, nu am dat niciodata sotului parolele mele si nici nu mi le-a cerut voredata. In plus, nici macar in geabta nu ma cauta. Daca vrea ceva de la mine, imi aduce postea sa-i dau eu, dar niciodata nu-mi ia din poseta sau sa-mi citeasca emailurile fara stirea mea.
Faptul ca ti-a dat parolele lui, nu inseamna ca te iubeste!
Iubirea inseamna cu totul altceva!

| SilentRain a răspuns:

Parinti tai au dreptate, tipul ala nu e bun pentru tine
Uita-l si vezi-ti de scoala

| Justme1997 a răspuns:

Să asculți de părinți că o să regreți mai târziu. Băieții de etnie rroma se însoară și vor copii de foarte tineri, poate vrei să termini liceul fără bebe

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu fi atat de naiba sa crezi ca te-a asteptat un an laughing. Nu ai de unde sa stii ce a facut in lipsa ta si cu cate a mai umblat, mai bine asculta de parintii tai, tu esti prea orbita de dragoste si nu vezi ce vad parintii tai.

| Stefy226 explică:

Eu nu am spus ca vreau sa ma marit. Vreau sa termin liceul, facultatea. voiam doar un sfat. Dar vad pe aici si niste răutăți. mulțumesc oricum!

| suntserios a răspuns (pentru Stefy226):

Mereu sariti toti ca vi se spun rautati. Nu, ti se spune realitatea. Daca vrei sa o pricepi bine, daca nu e problema ta. Insa parintii tai cunosc realitatea mai bine decat o cunosti tu la 15 ani.

Eu zic sa ii asculti, oricum nu e o relatie de durata... nu ar putea fi intre doi oameni care nu au incredere in ei si se controleaza in halul asta.