| Momo_4574 a întrebat:

Joburile de vara pot fi si pentru cei de 14 ani? daca sunt astfel de joburi dati-mi si mie idei, deoarece am nevoie de bani si nu stiu cum as putea sa fac rost de ei

5 răspunsuri:
| Adya20 a răspuns:

Da sunt, mai mult part-time! Poti lucra ca promoter in supermarketuri! Se plateste de la 6 lei pe h pana la 10 lei, depinde de promotie! Nu este un job greu, trebuie sa zambesti, sa fy amabil, comunicativ si sociabil in general, sau poti sa imparti pliante.chestii de genul asta gasestihappy

| EllyFMS a răspuns:

Fa`te reprezentant avon sau metropolitan. pentru 14 ani nu o sa gasesti ce sa faci.

| Nimic special a răspuns:

Nuuuu.

| silverfaith a răspuns:

Scuza-ma dar te contrazic Adya20 daca esti fata da prinzi sa fi promter, dar pentru un baiat cam greu... iti spun sincer. Ssnipy sunt o groaza de job-uri pentru tine la 14 ani acum depinde cat de mult timp vrei sa investesti si in ce jona esti. Am sa iti dau niste exemple de job-uri ca sa stii pe ce ai putea sa te axezi: Spalatori auto, la o revista, la McDonalds, acum vara la oamanei la case la ajutat prin curte, daca te duce capu si sti programare firmele de programatori din tara si afara au mare nevoie... trebuie doar sa cauti si sa stii ce sa cauti in functie de ce esti dispus sa faci.

| AdY a răspuns:

: 1. poti prasi pamintul la tara 2. spala masini la marginea drumului.