| dulshe a întrebat:

Km cat la % dintre romani sunt plecati in strainatate?

8 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

10%

| cotzobel a răspuns:

Cam 45%... oricum foarte multi

| tukhey23 a răspuns:

Tit dau o veste, domnisoara... eu abia apuc sa plec dincolo happy

| giulya85 a răspuns:

Sunt multi foarte multi pe unde pleci dai numai de ei..cred ca vreo 20 30% din populatie

| DeeDee_1261 a răspuns:

Majoritatea sunt in strainatate.parerea mea as vreo 40%. dar nu stiu sigur.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in Italia sunt aproximativ 3.200.000 de romani...mai urmeaza spania...germania...si multe alte tari...suntem imprastiati ca coca-colalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E trist caci acest procentaj este in crestere, nu stiu exact cati sunt plecti insa peste jumate din neamul meu a ales sa traiasca in alte tari, altii doar muncesc acolo sa nu mai spun caci vreo 20% din Cernavoda pleca in afara tarii, ori la munca ori definitiv

| plescan a răspuns:

Cred ca freo 100%