| oannah a întrebat:

Ati fost plecati in strainatate? daca da, unde? cum a fost experientabig grin?

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In turul Europei si in Italia in concediu. A fost o experienta unica :mi-a placut peste tot, m-am simtie excelent, am fost tratati cu respect si prietenie si as repeta aceasta experienta fara sa stau o clipa pe ganduri!

| Petronela a răspuns:

Nu am fost dar as vrea sa merg in Spania.

| StopTheWar a răspuns:

Am fost in Grecia in Paralia Katerinii unde am constat ca e plin de romanihappy. E superb.Marea aceea albastra si sarata...Nici nu poti sa explici ce frumos e. E o statiune nu foarte mare, dar are destul de multe magazine si o plaja lunga.Succes!

| alabala_4392 a răspuns:

Am fost mult plecata din tara si atat de mult mi-a placut incat atunci cand ajungeam in Romania ma apuca depresia. Oriunde ai merge este foarte frumos si diferit. Inveti foarte multe lucruri despre cultura tarii respective, iti faci o multime de prieteni.

| vigome a răspuns:

E ceva deosebit, nu sunt cuvinte pentru a descrie asta. Eu locuiesc in strainatate si multumesc Celui de sus ca am vazut si vad atitea locuri si lucruri pe care nu stiu citi au posibilitatea sa le vada vreodata, am vazut Italia, Monaco, Coasta de Azur, Elvetia, Slovacia, Germania(am fost in delegatie si o sa ma mai duc in Stuttgart, la Mercedes), Turcia, Franta si nu mai stiu ce alte tari, dar si exista un dar, Romania e Romania si e unica, Romanii sunt unici si diferiti(am contacte si lucrez cu nu stiu cite nationalitati), nu ma dau in laturi si nu imi e rusine si tuturor le reamintesc ca sunt Roman, concluzia este ca diferenta intre noi si ei, Europenii este doar reflectata de zona geografica unde ne-am nascut. Ai ce sa vezi, dar noi niciodata nu uitam de unde am plecat, nu putem sterge cu buretele radacinile si locurile si parintii si prietenii, aceia putini pe care ii avem, nu putem fi altfel decit ce ne-a lasat Cine ne-a lasat, Romani. Desi nu stiu citi ani vor mai trece pentru a fi si noi ca ei, popor european, sa nu uitati si sa nu va fie rusine ca sunteti ce sunteti, indiferent de renumele pe care il avem datorita unora dintre noi, toti prin exemplul nostru putem schimba aceasta imagine. Cit priveste raspunsul la intrebare, la mine e o experiente continua, e o lume diferita, total diferita in bine, o lume organizata unde mai totul functioneaza si unde e mai mult respect si bunavointa, dar totusi IUBESC mai mult ROMANIA, asa cum e ea. Un salut sincer tuturor celor care se simt Romani si sunt Oameni in acelasi timp!

| 1235678907452352 a răspuns:

Pai am fost de 2 ori in Turcia in "comcediu" am stat la hotel, am fost si in Grecia, in Croatia si in Spania. ce pot sa spun a fost minunat:X