| Nutemaiholba a întrebat:

La 1.65 cate kg ar trebui sa am? [ sunt fata si am 13 ani]

2 răspunsuri:
| NoSens a răspuns:

Pai 55 kg. happy Am inteles ca trebuie sa fie cu 10 mai putin. De exemplu la tine 1, 65 -> 55 kg. big grin

| pietrean a răspuns:

Poate un 53-55 kg, cred ca te-ar multumi! Conteaza mai mult sa fii sanatoasa, adica sa te hranesti si sa bei sanatos, sa faci miscare, sa te odihnesti cel putin 7-8 ore/noapte.
Mai bine fa-ti niste analize la sange, urina, sa vezi cum stai cu sanatatea si apoi decide daca esti"slaba sau grasa".