| RegeleRasului a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa am daca am 1.65 metri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Uite o poti calcula singur...e simplu:
http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

8 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

55.

| Wut a răspuns:

55 happy scazi 10 din 65. Daca ai avea 1, 70 ai scadea 10 din 70 si cat ar fi rezultatul atatea kg ar fi normal sa ai happy. Deci, tu ar trebui sa ai 55 de kg. big grin

| naruhina1030 a răspuns:

| nyck2398 a răspuns:

55 kg

| OldDeath a răspuns:

Masa corporala terbuie sa fie egala cu numarul de cm pe care il ai peste un metru.deci ar trebui sa ai 65 de kilograme.Totusi depinde si de varsta.

| RalucaDeseneaza a răspuns:

Daca ai 1, 65 metrii si ai 14 ani ar trebui sa ai intre 49 si 51big grin

| Ana_2574 a răspuns:

Inte 60 si 53

| hfp a răspuns: