| Pooc a întrebat:

La 13 ani poti merge cu avionul in Italia singur, adica fara parinti si fara nimic de la ei ( vreau sa zic fara cereri ). Dar cu pasaport! Se poate? Am nevoie urgent de raspuns.

Răspuns Câştigător
| vanessa13 a răspuns:

Poti calatori fara parinti insa iti trebuie un insotitor(bunica, sora., sau orice persoana majora) cu procura de la parinti..sau platesti in plus la bilet ca sa iti dea firma respectiva insotitor pe parcursul zborului, dar tot cu acordul parintilor happy

2 răspunsuri:
| floriasdfg a răspuns:

Până la 18 ani poţi călători cu avionul fără părinţi, dar cu un însoţitor, şi mi se pare că costă ceva, şi cu paşaportu', normal.

| ViVi99 a răspuns:

Nu, pana la 18 ani nu poti calatori singur/a cu avionul, pentru ca esti considerat/a un copilhappy