| anonim_4396 a întrebat:

Poti merge cu avionul la 17 ani jumatate singur, fara insotitor? iti trebuie pasaport? cam cati bani trebuie sa faci un pasaport?

4 răspunsuri:
| CGAlexandra a răspuns:

Nu,nu poti sa mergi singur, fara insotitor, la 17 ani jumatate cu avionul; iti trebuie pasaport.Depinde daca ti`l faci la urgenta nu stiu exact cat este, insa daca ti`l faci normal, sa ti`l elibereze in 2 saptamani este in jur de 200 de lei.

| Feliciann a răspuns:

Da daca iti plateste taxa de insotitor in jur de 20 de euro si cu procura la mana

| AlinaCurca a răspuns:

Nu, nu poti. Trebuie sa fii in custodia cuiva major. Si iti trebuie pasaport doar in tarile care nu sunt in UE. De exemplu, daca zbori in SUA. Pentru Franta, Germania, etc, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a crea pasaport ai nev de 200 lei (2 milioane).Si da poti sa calatoresti singura pe avion dar, ai nev de procura de la ambi parinti chiar daca ai 17 ani.Bft big grin