| anonim_4396 a întrebat:

La 20 de ani am 1.70 în înaltime.
De vreo 2 ani nu am mai crescut deloc.
Exista șanse sa mai cresc?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Fa media dintre inaltimea mamei si a tatalui iar de acolo ia un +-10 cm in sus si in jos. Cu putine exceptii, ala e intervalul in care vei ajunge.

Daca de ex media lor este 1.70 atunci tu o sa ai undeva intre 1.60 si 1-80. Evident este o aproximatie, si ca tip ai sanse mai mari sa te afli desupra mediei dar macar ai o idee.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că mai ai șanse să crești în înălțime la 20 de ani.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu imi pare rău! pe la 18-19 se oprește dezvoltarea ta.

| Ralena a răspuns:

Da, dar nu de la sine, cu sport si masa de inversiune.

| Adelina28482 a răspuns:

Puține șanse.
Dar poti crește făcând exerciții fizice.
Și clar că mult tare nu te vei ridica, dar totuși.

| 372837472828 a răspuns:

Cred ca pot exista sanse. normal dar daca asa te tragi din neam..nu orea mai sun sanse. Adica. cresterea e pana in 20 de ani maxim