| Ionuț1991Andrei a întrebat:

La anul dau evaluarea naționala sau Capacitatea cum se mai zice.
Problema e ca la matematica sunt varza. Nu as vrea sa dau bani la meditații.
Ce as putea sa fac?
Nu am timp sa iau toate lecțiile din clasa a v-a pana în vara viitoare, cred.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Stai linistit ca inca exista speranta! Cand am dat eu capacitatea avem corigenta pe primul semestru la matematica si eram varza la toata materia dar din mai ma apucasem sa invat la greu si am reusit sa sa-l trec. Lectile din clasa a V-a nu conteaza, la evaluare o sa va dea mai multa materie de clasa a VIII-a si cunostinte generale.Iti sugerez sa faci multe modele de evaluare si sa inveti foarte bine teoria, teoremele si formulele si in special sa stii ariile si formulele pentru fiecare corp geometric. Daca iti dai interesul si te straduiesti iti garantez eu, care eram praf la mate si inca suntbatting eyelashes, ca vei reușii sa iei o nota buna!

| Ionuț1991Andrei explică (pentru Michaeel):

Dar cand ai dat? La geometrie a fost greu? Daca fac primele 2 subiecte in afara de geometrie, iau macar un 6 la mate sau 5?

2 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Https://youtu.be/9ofCUL5eFpE
Daca nu vrei sa fai banii la profesor(deși mult mai bine si mai repede inveti cu un profesor bun), recomand ori sa înveți de pe net, ori din carti.