| ofata_1648 a întrebat:

La bac la romana intra si povestirea? dar prelungiri ale romantismului si clasicismului?

Răspuns Câştigător
| schmoopie a răspuns:

Da, dar ai "Baltagul" ca alternativă. Şi la prelungiri ale romantismului eu am învăţat "De demult" de Octavin Goga.

2 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da,intra si povestirea si prelugiri ale romantismului si clasicismului(aici ai ''Rugaciune''de O. Goga)

| schmoopie a răspuns:

Uhm, se pare că doar unii profi recomanda. Am mai intrebat şi mulţi nu invaţă nici prelungiri nici povestire, nici postmodernism.