| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

La balul bobocilor e obligatoriu sa ma imbrac in rochie? Sau... cam in ce as putea sa ma imbrac in afara de rochie? Multumesc.

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Fiind "boboc" cred ca este bine sa te imbraci potrivit pentru aceasta ocazie, adica nu prea socant, prea decoltat, prea diferit de ce se imbraca fetele cu care esti colega. Cred ca este bine sa-ti intrebi colegele, daca ele se imbraca in ceva elegant ori intr-o tinuta mai lejera, tip sport.
Nu ar trebuie sa faci nota discordanta cu fetele de aceiasi varsta cu tine.
Cred ca este bine sa te imbraci cu ce iti sta bine si cu o tinuta adecvata evenimentului denumit "Balul bobocilor".
Poti sa te imbraci si in pantaloni insa, talia joasa care se mai poarta acum nu te va avantaja si nu ar fi bine sa ti se vada "burtica" daca topul este mai scurt, asa ca daca ai o rochie draguta cred ca este mai bine sa te imbraci in rochie si sa-ti alegi niste accesorii discrete, care sa te puna in valoare.
Disractie placuta si multa sanatate, iar pentru ca esti eleva de liceu acum sa te preocupi sa fii o eleva, care sa fie dornica sa se instruiasca si sa-si puna bazele pentru a deveni o persoana responsabila si un adevarat OM.

| amanda33 a răspuns:

Uhm. Poti combina o pereche de pantaloni " de seara" cu un top care se leaga dupa gat sau un top simplu la care poti asorta o brosa sau ceva care sa luceasca in ton cu pantofii sau cu geanta happy Nu ar fi indicat jeansii si blugii daca ceilalti vin eleganti! Distractie placuta happy

| Monycina a răspuns:

Bine ar fi happy sa te imbraci in ce te simti mai bine happy :-s ia-ti si tu o rochie dar in care sa te simti mai bine happy big grin mai comod. big grin succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu hainele sunt secretul, ci stilul in care le combini, ce alegi etc.
Poti arata super intr-o rochie, la fel de usor cum o poti face in tenesi, jeansi si un tricou happy

Ai incredere in tine. Inainte sa pleci, uita-te in oglinda!
Daca tie iti place, si lor o sa le placa!

| luiza_8786 a răspuns:

Va spun eu ceva foarte bun pentru la balul bobocilor o pereche de blugi stramti foarte tare si un maeu cu spatele gol si legat la spate maeul blugi sus sa nu fie asa de lipiti doar jos blugi sa fie la culoare albastra dar sa fie si rupti maeul sa fie culoarea gri adidasi albi gu lini de culoarea gri o sapca care se lasa inro parte culoare albastra dar cu talia de la sapca sa fie micuta un lantisor de argint 3 inele de argint o bratara care parca sunt mai multe tot de argint cercei ca bratara de argint si o bratara de picior si u curea la haina
beebeebeebeebeebeebeebeebeebeebeebeebeekisslove struckthumbs uptalk to the hand